Gıda Vakum Poşeti

Gıda ürünleri hava ile temas ettikçe oksitlenir ve daha çabuk bozulurlar. Bozulan bir ürün renginden, kokusundan ve ya dokusundan farkedilebilir. Gıda ürünlerinin tazeliğini ve içeriğindeki vitamin, protein, mineral gibi besin değerlerini uzun süre koruyabilmesi için vakumlanarak saklanması gerekir. Gıda vakum poşeti sayesinde et ve balık ürünleri, süt ürünleri, kuruyemişler, bakliyat ve baharat gibi ürünler vakumlanarak ilk günkü tazeliğini koruması sağlanır. Vakumlanarak saklanan ürünler daha sağlıklıdır ve besin değeri yüksektir.
TUTUN Ambalaj, ev tipi vakum makinelerinden fabrika tipi vakum makinelerine kadar her marka ve modelde makine için vakum poşeti tedariği sağlar. 

Gıda Vakum Poşeti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Gıda vakum torbası ile vakumlanarak muhafaza edilen ürünlerin raf ömrü, sıradan bir şekilde paketlenerek saklanan ürünlere göre %50 – 400 e kadar daha uzunolur.

Gıda vakum naylonu ile vakumlanan gıda dışarıya koku vermez. Böylece pastırma, sucuk gibi ürünlerin muhafaza edilmesi ve bir yerden başka bir yere taşınması kolaylaşır.

Kuru gıdalar vakumlanarak saklanırsa böceklenmez ve uzun süre taze kalır.

Balık en çabuk bozulan et ürünüdür. Buzlukta saklanan balığın tazelik ömrü 2 aydır. Derin dondurucuda saklanan balık 4 aya kadar taze kalır. Vakumlanarak derin dondurucuda saklanan balık ise 4 yıl boyunca taze kalabilir.

Vakum poşeti ile saklanan ürünün vitamin ve mineralleri kaybolmadan taze kalır.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!