Pudralı eldiven mi? Pudrasız eldiven mi?

Lateks alerjisi de kullanımı kadar yaygın bir durum. Fakat lateks eldiveni her sektörde rahatlıkla kullanmak artık sizin elinizde.Çünkü, lateks alerjisine karşı korkmadan yaptırabileceğiniz aşısı sayesinde artık korkulacak bir alerjiden de çıkmış durumdadır. Lateks eldiven alerjisinde görülen durumlar; elde kızarıklık, şişme gibi etkiler.

Bu etkilere maruz kalmamak için tek yapılacak lateks alerjinize karşı aşıdır. Pudrasız lateks eldivenlerde zaten alerjik reaksiyonlar yaşanmazken, pudralı lateks muayene eldiveni kullananların bazılarında pudradan dolayı ellerde bir çeşit alerji (pudra alerjisi) veya rahatsızlıklar oluşabilir.

Pudrasız lateks eldivenleri hem bu tip alerjinin engellenmesi, hem de kullanım alanında pudranın olmaması sebebiyle tercih edildiği yerler (tüp bebek merkezleri, kadın doğum vs) için üretilmiş eldivenlerdir. Bu eldivenler de adından anlaşılacağı üzere lateksten (doğal sıvı kauçuktan) imal edilmiştir. Yumuşaklığı ve esnekliği sayesinde kullananın eline uyumu üst seviyededir. Parmak uçlarında fazla his kaybına sebep olmaz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!